Usuwanie tatuaży

Aby umówić się na usuwanie tatuażu zadzwoń do studia
tel: 519 752 471

Laserowe usuwanie tatuażu – sposób działania.

1. Czym jest tatuaż?

Tatuaż to ogólnikowo mówiąc – tusz wprowadzony pod skórę. Dlaczego wprowadzony tusz tam pozostaje ? Wprowadzone jako tatuaż cząsteczki tuszu są zbyt duże, aby organizm mógł je zniszczyć (zutylizować) lub wydalić. Zamiast tego ciało kondensuje te cząstki tuszu w sieci włókien kolagenowych podczas procesu gojenia skóry. To powoduje że tatuaż pozostaje trwały, nie przemieszcza się i jest “na stałe”.

2. W jaki sposób laser usuwa tatuaż?

Laser emituje impuls światła, które jest preferencyjnie absorbowane przez tusz o określonym kolorze. Światło wnika w skórę z prędkością zbyt szybką by rozgrzać tkankę (miliardowe części sekundy), zamiast tego impuls powoduje efekt “fali uderzeniowej” i rozbija cząsteczki tuszu na mniejsze części. W efekcie nasz organizm identyfikuje te mniejsze cząsteczki jako coś obcego, coś co nie powinno się znajdować w tym miejscu i je “usuwa”. Małe cząsteczki tuszu są wiec usuwane naturalnie z wykorzystaniem własnego systemu obronnego organizmu/ ciała.

3. Czy można w ten sposób usuwać wszystkie kolory tuszu?

Nie. Długość fal świetlnych liczy się w nanometrach i laser emituje dwie rożne długości fal świetlnych – jedna to niewidzialne światło podczerwone (1064 nm), a druga to widzialne zielone światło (532 nm). Podczerwień jest najlepiej absorbowana przez czarny i ciemno niebieski tusz, podczas gdy zielone światło jest absorbowane przez czerwony tusz. Jest też możliwe oddziaływanie na inne kolory tuszu, jednak białe, żółte i jasne kolory są bardzo trudne do usunięcia. Z reguły jednak nie jest to problem, gdyż jasne tatuaże można łatwo pokryć innym tatuażem (cover up). Jeżeli chcesz pokryć istniejący tatuaż, wtedy ciemniejsze kolory można usunąć lub sprawić by nieco wyblakły. Pozwoli to na większa dowolność w wyborze wielkości i koloru nowego tatuażu.

4. Dlaczego trudne jest usuwanie innych kolorów niż czerwony i czarny?

Jako że rożne długości fal świetlnych są absorbowane przez rożne rzeczy światło “widzi” tylko taki kolor tuszu, który jest do danego światła przypisany. Nie jest możliwe wyprodukowanie lasera, który “widzi” wszystkie kolory, ponieważ niektóre długości fal są zbyt płytkie po absorpcji aby oddziaływać na tusz. Inne z kolei mogą być wchłonięte przez inny typ materii i w efekcie mogą uszkodzić skórę podczas procesu usuwania.

5. Ile sesji jest wymaganych do usunięcia tatuażu?

Niestety ze względu na specyfikę tej procedury, nie jest możliwe dokładne ustalenie ile sesji będzie wymagane aby całkowicie usunąć tatuaż. Może to zająć zaledwie 3 sesje dla amatorskiej dziary ale z kolei usuniecie profesjonalnego tatuażu może potrwać aż 10 sesji. To jak szybko Twój tusz będzie blaknął zależy od kilku czynników, takich jak kolor tatuażu, typ użytego tuszu, a także jak Twoje ciało reaguje na proces usuwania.

6. Jakie winny być odstępy czasowe miedzy sesjami?

Rekomenduje się minimum 6 tygodniowe przerwy pomiędzy zabiegami.

7. Jak będzie wyglądać skóra po każdym zabiegu?

W większości przypadku skóra będzie zaczerwieniona i towarzyszyć będą odczucia jak przy łagodnej opaleniźnie lub poparzeniu słonecznym. Normalnie te efekty ustępują po kilku godzinach. Może pojawić się również lekkie posiniaczenie. Czasami, przy pewnego typu tuszach, mogą pojawić się pęcherze które zwykle goja się w ciągu tygodnia. W studiu otrzymasz informację jak dbać o leczony obszar skóry.

8. Czy zabieg usuwania tatuażu jest bolesny?

Uczucie które towarzyszy zabiegowi można porównać do szybkich uderzeń gumką recepturką.

9. Czy usuwanie tatuażu pozostawia blizny?

Laser który jest używany u nas w studiu nie pozostawia praktycznie żadnych blizn. Jedynie osoby z dysfunkcja zabliźnień (keloidy, bliznowce) muszą liczyć się z większym ryzykiem powstania blizn.