Piercing

Aby umówić się na piercing zadzwoń tel: 519 752 471

Piercing, kolczykowanie. 

Piercerką w naszym studiu jest Monika która u nas w studiu pracuje już 8 lat. Na co dzień Monika jest dyplomowaną pielęgniarką i pracuje na bloku operacyjnym. Wykonywanie piercingu to jej hobby i dodatkowe zajęcie. Zabiegi wykonywane są z zachowaniem pełnej sterylności.
Monika ciągle się doszkala i weryfikuje swoją wiedzę i umiejętności. W 2017 roku ukończyła szkolenie w zakresie piercingu powierzchniowego i dermal anchor w studiu CRM Bodymodifications w Warszawie. W styczniu 2020 odbyła konsultacje z wiedzy ogólnej oraz praktyki przekłuć podstawowych w studiu Piercing Room w Krakowie u jednego z najlepszych piercerów w Polsce Doktora X.

Wykonujemy przekłucia typu: pępek, brew, język, warga, uszy, nos, sutki, madonna, medusa, lower labret, snake bite, angel bite, spider bit, tragus, helix, industrial, rook, anti-helix, conch, daith, septum, bridge, christina, isabella, dermale, surface, piercing intymny u kobiet i wiele innych.

Koszt za przekłucia:
1. język, brew, pępek, tragus, conch, daith, rook itp -  100 zł z kolczykiem
2. industrial - 130 zł z kolczykiem
3. sutek - 150 zł z kolczykiem
4. inne przekłucia - pytaj

Piercing - przydatne rady.

1. Jeśli stwierdzisz, że chcesz zrobić sobie kolczyka, zrób to w renomowanym salonie piercingu.
2. Przed wyborem salonu sprawdź informacje o salonie w internecie, popytaj wśród znajomych i rodziny o opinie, odwiedź salon osobiście. Jeśli nie możesz przyjść przynajmniej zadzwoń.
3. Jeśli już wybrałaś/łeś odpowiedni salon, zadzwoń i umów wizytę.
4. Nie przychodź na zabieg z pustym żołądkiem. Zjedz coś na przed zabiegiem. Zmniejszy to ryzyko hipoglikemii lub omdlenia, jeśli nie jesteś osobą o mocnych nerwach.
5. Jeśli masz masz cukrzycę lub inne choroby poinformuj o tym naszą piercerkę. W wypełnianym przed zabiegiem formularzu zaznacz prawdziwe informacje, nie ukrywaj chorób i dolegliwości.
6. Piercerka i manager salonu chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pozwolą Ci się rozejrzeć po nim przed podjęciem decyzji o tatuażu lub piercingu.
7. Poproś, by ktoś towarzyszył Ci podczas wizyty w salonie.
8. Jeśli nie masz 18 lat na zabieg do studia musisz przyjść z rodzicem lub prawnym opiekunem.
9. Lokalny Sanepid wydaje salonom tatuażu i piercingu pozwolenia na prowadzenie działalności, które potwierdzają, że spełniają one normy higieniczne. Jesteś bezpieczna/ bezpieczny !

Wystrzegaj się przekłuwania pistoletem w gabinecie kosmetycznym

Przekłuwanie ciała przy użyciu pistoletu od dawna jest kwestią kontrowersyjną. Zabieg wykonywany tym urządzeniem wydaje się być prostą, łatwą i szybką metodą, dlaczego w takim razie niesie za sobą szereg zagrożeń i w wielu europejskich krajach jest już zabroniony? Zagłębiając się w temat, na początek warto skupić się na samym pistolecie. W większości przypadków jest to urządzenie, którego budowa uniemożliwia poddanie go procesowi sterylizacji, nie jesteśmy więc w stanie zapewnić sterylności podczas zabiegu. Sama dezynfekcja niestety nie wystarczy, aby pozbyć się takich wirusów jak HCV czy HIV, które są przenoszone przez krew lub płyny ustrojowe. Tak więc, stosując niesterylne narzędzie, narażamy klientów na utratę zdrowia.
Trochę rzadziej niż opisane spotyka się wysterylizowane pistolety jednorazowego użytku, jednak sam zabieg polega na dokładnie tym samym - pod wpływem dużej siły "zaostrzony" kolczyk, który swoją budową przypomina gwóźdź, przerywa ciągłość tkanki. Dochodzi do jej rozerwania i zmiażdżenia, co niekorzystnie wpływa na proces gojenia - ryzyko wystąpienia keloidów lub ziarniny jest bardzo duże. Kolejny aspekt to materiał, z którego wykonany jest kolczyk do pistoletu.
Bardzo często jest to stal chirurgiczna lub inny metal, który również może wpłynąć na złe gojenie się rany. Zdarza się, że wydzielanie niklu lub chromu (który zawierają) do organizmu wywołuje reakcje alergiczne, a w innych przypadkach kiepskiej jakości metal doprowadza do trwałego odbarwienia tkanki. Kolejną przyczyną infekcji może być charakterystyczne zapięcie w kształcie "motylka", które ze względu na swoją budowę jest trudne do wyczyszczenia.
Biżuteria stosowana do pistoletów ma jeden, prosty kształt i standardową długość, nigdy nie powinna być więc zakładana w takich miejscach jak pępek czy łuk brwiowy. Odpowiednie dopasowanie kolczyka pod względem kształtu i długości jest w tym wypadku niemożliwe, a konieczne przy tego rodzaju przekłuciach. Gdy już dojdzie do takiego zabiegu, kończy się on zwykle migracją, a także wrastaniem biżuterii w ciało. Należy pamiętać, że do piercingu powinno używać się biżuterii wykonanej z chirurgicznego tytanu g23, który jest materiałem hipoalergicznym i nieco lżejszym od stali, a jedynym narzędziem służącym do przekłuwania ciała jest sterylna igła, bo tylko nią jesteśmy w stanie wykonać czyste nacięcie i prawidłowo przeprowadzić zabieg.