Po wykonaniu tatuażu, tatuaż zostanie u nas zawinięty w folię spożywczą. Po  4 godzinach folię należy zdjąć, przemyć tatuaż dokładnie i delikatnie letnią, przegotowaną wodą z dodatkiem szarego mydła lub żelu do higieny intymnej (chodzi o to aby nie używać do mycia tatuażu mydeł kosmetycznych z zawartością chemicznych barwników i perfum).

Po umyciu tatuaż dokładnie spłukać, delikatnie wytrzeć papierem toaletowym (można użyć do tego celu również ręcznika papierowego kuchennego lub czystego ręcznika bawełnianego). Częstotliwość przemywania zależy od twojego stylu życia – uważaj aby nie przedobrzyć. Przez pierwszy dzień lub dwa tatuaż będzie wymagał częstszego przemywania ponieważ będzie wydzielało się osocze – co jest normalne. My polecamy mycie 3-4 razy dziennie.

Po osuszeniu tatuaż trzeba nasmarować kremem. Polecamy dostępny w naszym studiu krem do gojenia tatuaży Easytattoo. Jeśli nie masz tego kremu kup w aptece Bephanten maść lub Alantan maść. Krem nakładaj 3-4 razy dziennie, najlepiej po każdym umyciu tatuażu. Krem trzeba delikatnie wmasować w skórę tak, aby cały cały zniknął w skórze. Resztę kremu można delikatnie zetrzeć.

Na pierwszą noc po zrobieniu tatuażu na tatuaż załóż folie spożywczą. Ściągnij ją rano, umyj tatuaż, osusz i posmaruj kremem. Więcej folii nie zakładaj.

Bardzo ważne jest, aby chronić tatuaż przed słońcem oraz brudem do czasu zagojenia.

Pamiętaj aby unikać niepotrzebnego dotykania, drapania i zdrapywania oraz o tym aby zawsze myć ręce przed i po pielęgnacji swojego nowego tatuażu.

Krem powinieneś nakładać dopóki tatuaż nie zacznie się złuszczać, około 3 – 10 dni w zależności od ciała, zdrowia oraz miejsca, w którym znajduje się tatuaż. Kiedy złuszczanie się zacznie, skóra na tatuażu zacznie się zachowywać tak jak przy poparzeniu słonecznym. Kiedy tatuaż całkowicie wejdzie w fazę złuszczania krem stosuj 1-2 dziennie i pozwól aby proces sam przeszedł.

Należy uważać na następujące problemy:

– gojący się tatuaż nie powinien pozostawać zanurzony w wodzie. Krótkie prysznice powinny wystarczyć. Kąpiele oraz pływanie nie są zalecane.

– jeśli pojawią się jakiekolwiek „pęcherzyki” przestań używać kremu i pozostaw skórę do złuszczania. Pęcherzyki są wywołane wilgocią (spowodowane zazwyczaj dużą ilością kremu) i mogą prowadzić do odchodzenia strupków. Jeśli strupki zaczną odchodzić, mogą usunąć kolor znajdujący się pod nimi. Bardzo ważne jest, aby pozostawić je do całkowitego wyschnięcia i nie moczyć ich wodą. Strupki odpadną samoistnie, a tatuaż powinien pozostać w dobrym stanie, pod warunkiem, że nie było głębokich pęknięć.

Podkreślamy, że tatuaż jest raną otwartą i tak powinien być traktowany.

Pływanie, opalanie się czy wcześniejsze ściągniecie folii może wiązać się z kłopotami. Jeśli będziesz nieostrożny, możesz się zdziwić jak łatwo złapiesz infekcję, bądź narazisz się na utratę koloru.

Poświęć tatuażowi czas i uwagę jakiej potrzebuje do prawidłowego zagojenia.

Tatuaż pozostanie na Twoim ciele przez resztę życia, a aby zapewnić jego dobry wygląd wystarczy poświęcić mu tydzień lub dwa tygodnie uwagi.