Popularność tatuaży nie słabnie od lat. Przykuwają uwagę, często są niezwykle rozbudowane, a wielu ich twórców zasługuje na miano artystów. Posiadacze tatuaży noszą je z dumą, jednak warto pamiętać, że zrobienie tatuażu to nie ostatni krok, jaki należy wykonać, aby przez lata cieszyć się wyrazistym wzorem na skórze. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja tatuażu. Czego używać?

My do gojenia, pielęgnacji i ochrony tatuażu przed słońcem polecamy kosmetyki marki Easytattoo.
W tym artykule bliżej przedstawimy Wam produkty tej marki.

Krem do gojenia tatuażu.
Zacznijmy od kosmetyku, którego powinniśmy użyć na świeżo wykonanym tatuażu. Krem do gojenia tatuażu z serii Easytattoo to wysokiej jakości produkt, który wspomoże gojenie. Ten krem nawilża, stymuluje regenerację komórek, redukuje swędzenie, działa znieczulająco. Bogactwo witamin oraz zawartość Pantenolu wspierają zarówno odnowę komórek naskórka, jak i skóry właściwej, dzięki czemu gojenie przebiega szybko i sprawnie – co potwierdza szerokie grono klientów. Wielbiciele tatuaży cenią sobie również konsystencję kremu, która sprawia, że można wygodnie go rozsmarować. Przy świeżym tatuażu i bolącej skórze ma to duże znaczenie. Krem szybko się wchłania i nie plami odzieży. Specjalnie zaprojektowany dozownik sprawia, że można go bezpiecznie użytkować przez 12 miesięcy od otwarcia. Wielbicieli zwierząt z pewnością zainteresuje informacja, że ten krem do tatuażu nie jest testowany na zwierzętach.
Bezproblemowe zagojenie i pielęgnacja tatuażu są bardzo ważne. Większość studiów doradza swoim klientom jak zadbać o tatuaż. Po skończonym zabiegu tatuator lub manager studia tłumaczy proces gojenia, wręcza instrukcję pielęgnacji oraz poleca różne środki do gojenia tatuażu.

Krem do pielęgnacji już zrobionego i zagojonego tatuażu.
Produkty Easytattoo można stosować nie tylko na świeży tatuaż, ale i na taki, który mamy od dłuższego czasu. Codzienna pielęgnacja tatuażu jest ważna, szczególnie w przypadku kolorowego wzoru. Pozwala zachować jego ładny wygląd i wyraziste kolory przez długie lata. Istotne jest nawilżanie skóry, my polecamy wosk marki Easytattoo, zwykły balsam lub odpowiedni krem do tatuażu.

Ochrona tatuażu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Bardzo istotna jest ochrona tatuażu przed słońcem. Szkodliwe działanie promieni słonecznych UVA i UVB skutecznie zablokuje ochronny krem do opalania. Im wyższy faktor, tym lepiej. Krem do opalania z serii Easytattoo, posiada faktor 50+. Daje skuteczną i natychmiastową ochronę, długotrwale nawilża, nie klei się, jest wodoodporny, fotostabilny i nie ma właściwości toksycznych czy alergizujących. Jest w sztyfcie, dzięki czemu można posmarować tatuaż, nie brudząc rąk. Ten krem na tatuaż jest wydajny, a jego opakowanie bardzo zgrabne – zmieści się w kieszeni, damskiej torebce lub w małej kieszeni plecaka. Zdecydowanie polecamy !

Podsumowując, wielbiciele tatuaży mawiają, że umiejętności tatuatora to zaledwie pierwszy krok i połowa sukcesu w drodze do efektownej ozdoby ciała. Niemniej ważna jest odpowiednia pielęgnacja tatuażu, szczególnie podczas procesu gojenia. Jeśli proces ten będzie przebiegał źle, może spowodować u posiadacza tatuażu niechęć do kolejnych zabiegów. Warto pamiętać o wyborze profesjonalnego studia, zdolnego tatuatora, przemyślanego wzoru, projektu tatuażu, ale także o właściwej pielęgnacji i zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Wszystko po to, aby tatuażem, który przecież zostanie z nami do końca życia, niezmiennie się cieszyć.

Wszystkie produkty marki Easytattoo dostępne są w atrakcyjnych cenach u nas w studiu. Zapraszamy.