Pielęgnacja tatuażu

INSTRUKCJA DOTYCZĄCA PIELĘGNACJI TATUAŻU

Po wykonaniu tatuażu zostanie on u nas umyty, nasmarowany kremem oraz zawinięty w folię spożywczą. Po przyjściu do domu folię należy zdjąć, przemyć tatuaz dokładnie i delikatnie ciepłą wodą z dodatkiem mydła szarego, można użyć również żelu do higieny intymnej (chodzi o to aby nie używać do mycia tatuażu mydeł kosmetycznych z zawartością chemicznych barwników i perfum). Po umyciu tatuaż trzeba delikatnie wytrzeć papierem toaletowym (można użyć do tego celu również ręcznika papierowego kuchennego lub czystego ręcznika bawełnianego). Częstotliwość przemywania zależy od twojego stylu życia – uważaj aby nie przedobrzyć. Przez pierwszy dzień lub dwa tatuaż będzie wymagał częstszego przemywania ponieważ będzie wydzielało się osocze - co jest normalne. My polecamy mycie 2-3 razy dziennie.
Po zdjęciu folii bardzo ważne jest, aby chronić tatuaż przed słońcem oraz brudem do czasu zagojenia.
Pamiętaj aby unikać niepotrzebnego dotykania, drapania i zdrapywania oraz o tym aby zawsze myć ręce przed i po pielęgnacji swojego nowego tatuażu.
Powinieneś nakładać krem regularnie w ciągu dnia (polecamy Easytattoo krem) wmasowując w skórę bardzo małą ilość tak, aby cały krem wszedł w skórę. Resztę kremu można delikatnie zetrzeć.
Krem powinieneś nakładać dopóki tatuaż nie zacznie się złuszczać, około 3 – 10 dni w zależności od ciała, zdrowia oraz miejsca, w którym znajduje się tatuaż. Kiedy złuszczanie się zacznie, skóra na tatuażu zacznie się zachowywać tak jak przy poparzeniu słonecznym. Kiedy tatuaż całkowicie wejdzie w fazę złuszczania krem stosuj 1-2 dziennie i pozwól aby proces sam przeszedł; nie zdrapuj.

Należy uważać na następujące problemy.

Gojący się tatuaż nie powinien pozostawać zanurzony w wodzie. Krótkie prysznice powinny wystarczyć. Kąpiele oraz pływanie nie są zalecane. Jeśli pojawią się jakiekolwiek „pęcherzyki” przestań używać kremu i pozostaw skórę do złuszczania. Pęcherzyki są wywołane wilgocią (spowodowane zazwyczaj dużą ilością kremu) i mogą prowadzić do odchodzenia strupków. Jeśli strupki zaczną odchodzić, mogą usunąć kolor znajdujący się pod nimi. Bardzo ważne jest, aby pozostawić je do całkowitego wyschnięcia i nie moczyć ich wodą. Strupki odpadną samoistnie, a tatuaż powinien pozostać w dobrym stanie, pod warunkiem, że nie było głębokich pęknięć.

Podkreślamy, że tatuaż jest raną otwartą i tak również powinien być traktowany. Pływanie, opalanie się czy wcześniejsze ściągniecie opatrunku może wiązać się z kłopotami. Jeśli będziesz nieostrożny, możesz się zdziwić jak łatwo złapiesz infekcję, bądź narazisz się na utratę koloru.

Poświęć tatuażowi czas i uwagę jakiej potrzebuje do prawidłowego zagojenia.

Tatuaż pozostanie na Twoim ciele przez resztę życia, a aby zapewnić jego dobry wygląd wystarczy poświęcić mu tydzień lub dwa uwagi.

 

Pracujemy na najlepszym sprzęcie