Wskazówki i uwagi dla robiących sobie tatuaż.

2011-11-14 22:42:58

Jednym z najczęstszych powodów podawanych przez przeciwników tatuażu jest to, że prędzej czy później każdy będzie żałował, że zrobił sobie tatuaż.
Można stwierdzić, że prawie każdy zna kogoś kto „nie jest zbyt szczęśliwy” ze swoim tatuażem i ukrywa go przez wzrokiem innych ponieważ się wstydzi lub kogoś kto rozważa usunąć tatuaż laserowo lub przykryć go innym wzorem (co w terminologii tatuażu nazywane jest coverem od angielskiego słowa które oznacza „pokrycie”).
Dlatego jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu, przeczytaj kilka prostych wskazówek i zaleceń które mogą pomóc Ci (a przynajmniej mamy taką nadzieję) uchronić się przed dołączeniem do szeregów „żałujących wytatuowanych”.

Oto niektóre z rzeczy o których nie powinniśmy zapominać przed zrobieniem tatuażu:

1.Standardy higieny
Zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Jest to podstawowy punkt o którym nigdy nie powinniśmy zapominać. Wykonywanie tatuażu bez odpowiedniej higieny lub przy użyciu nieodpowiednich materiałów (na przykład farb które nie są właściwe) może doprowadzić do naprawdę poważnych problemów dla zdrowia.
Bezwzględnie należy unikać tatuatorów którzy nie posiadają przystosowanego lokalu lub którzy proponują zrobienie tatuażu w domu. Zawsze wymagaj materiałów jednorazowego użytku i przedstawienia pozwolenia odpowiednich władz zdrowia (w Polsce jest to Sanepid). Żaden profesjonalista nie zdenerwuje się jeśli zapytasz o standardy higieny. Dobre studio tatuażu dba przede wszystkim o zdrowie swoje i swoich Klientów.
Sanitarne środki ostrożności nie kończą się na lokalu w którym wykonywane są tatuaże. Nigdy nie powinniśmy zapominać, że tatuaż jest otwartą raną na twojej skórze, raną na zasadzie dobrowolności ale jednak raną i jak o wszystkie inne i powinniśmy o nią dbać. Postępuj zgodnie ze wskazówkami swojego tatuatora, używaj poleconych przez niego kosmetyków do pielęgnacja tatuażu i w razie wątpliwości zawsze konsultuj się z lekarzem jeśli wydaje ci się, że gojenie się tatuażu nie jest normalne.

2.Jaki tatuaż sobie zrobić ?
Nadszedł czas na wielkie pytanie: pytanie na które tylko Ty możesz odpowiedzieć. Jeśli nie jesteś pewien, co chcesz zrobić, nie jest jeszcze czas na tatuaż. Nawet jeśli uważasz, że wszystko jest już jasne może dobrze będzie jeszcze raz spokojnie to przemyśleć, po raz ostatni zanim maszynka do tatuowania się uruchomi.
Gdzie zacząć szukać pomysłu? Zacznij od myśli, że tatuaż jest na całe życie więc dobrą strategią jest wybranie tematu który na pewno zawsze będzie ci się podobać, na przykład, jeśli podoba ci się egipski Sfinks, jest prawdopodobne, że w ciągu 30 lat nadal ci się będzie podobał. Jeżeli jesteś fanem muzyki klasycznej i całe życie będziesz jej słuchać to raczej nie będziesz żałować wytatuowanych skrzypiec.
Podważaj idee które wybrałeś, zadawaj sobie pytania: Czy naprawdę czuję się reprezentowany przez króliczka Playboya? Czy ten symbol ma dla mnie szczególne znaczenie? Czy wyobrażam na sobie ten projekt za 10 lat?
Niektóre tematy są często złym wyborem dla tatuażu. Wszyscy chcemy aby nasza miłość trwała wiecznie, ale niestety nie zawsze tak jest. To główny powód dla którego nierozsądnie jest tatuować sobie imię ukochanej osoby. Ten typ tatuażu należy do tych gdzie najwięcej ludzi żałuje ze zrobienia go.
Innym częstym błędem jest wybranie takiego samego tatuażu jak ma osoba którą podziwiamy (np. muzyk, sportowiec, celebryta). Tatuaże tych osób mają specjalne znaczenie dla nich, nie dla Ciebie.

3.Jakich rozmiarów wykonać tatuaż ?
Kolejne z wielkich pytań przed którymi stoi osoba która robi swój pierwszy tatuaż. Ludzie zazwyczaj robią pierwszy tatuaż w małym rozmiarze i później żałują, że nie zrobili średniej lub dużej wielkości tatuażu. Małe tatuaże muszą być proste ponieważ nie mogą być zrobione ze szczegółami. Ponadto małe tatuaże będą wyglądać gorzej na starość, po latach często mogą być nieco rozmyte.
Najlepszym wyborem wydaje się być średniej wielkości tatuaż. To daje większą swobodę w zrealizowaniu projektu. Tatuaż średniej wielkości można też w razie czego łatwo rozbudować w przyszłości.
Zwykle ludzie którzy są zadowoleni ze swoich tatuaży, po pewnym czasie pragną zrobić ich sobie więcej lub rozwinąć i powiększyć te które mają. Niektórzy porównują to także do nałogu. To dobry pomysł aby myśleć z wyprzedzeniem i wybrać projekt który w przyszłości moglibyśmy kontynuować.

Większość rzeczy do rozważenia jest bardzo prosta lub mieści się w zdrowym rozsądku, ale jak to często w życiu bywa czasami zapominamy o rzeczach najbardziej oczywistych i kończymy żałując lub wiedząc, że „mogliśmy zrobić lepiej”.

Komentarze

Brak komentarzy.